Nasi Eksperci
Fundacja Maszerujemy to najlepsi eksperci w kraju, Dzięki nim będziemy się ciągle rozwijać i osiągać założone cele.

mec. PATRYCJA LEŚKIEWICZ
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie, studiów podyplomowych Prawo lotnicze. Adwokat. Ekspert Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Członek Rady Naukowej Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego. Wykładowca akademicki Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego w Warszawie na kierunku Prawo lotnicze. Aktywnie zaangażowana w projekty mające na celu popularyzację wiedzy o historii i współczesności polskiego lotnictwa, w tym lotnictwa wojskowego. Prezes Zarządu oraz jeden z fundatorów Fundacji Proud of Polish Wings. Uczestniczy aktywnie także w pracach innych organizacji pozarządowych związanych z branżą lotniczą. Jest doświadczonym prawnikiem procesowym, a także negocjatorem i mediatorem, uczestniczyła w negocjacjach handlowych w kraju i zagranicą.

MARCIN MICHALAK
Nasz ekspert jest byłym żołnierzem zawodowym, który swoją służbę wojskową pełnił w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zgierzu, następnie w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w 1. Dywizjonie lotniczym w Leźnicy Wielkiej a zakończył swoją służbę wojskową w Biurze Konwentu Dziekanów. Brał udział w misjach V i XI zm. PKW Afganistan jako dowódca plutonu strzelców pokładowych oraz zastępca dowódcy plutonu strzelców pokładowych, za co otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń. Jest zaangażowany w pracę z młodzieżą, szczególnie w klasach mundurowych, których był opiekunem i instruktorem. Ponadto, nieprzerwanie szkoli się i pracuje w dziedzinie bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysowego i jest ekspertem w dziedzinie ochrony hoteli i budynków użyteczności publicznej. Posiada wiele uprawnień, w tym Instruktora WWBK, Ratownika Pola Walki, Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej i Zabezpieczenia Technicznego, posiada tytuł skoczka spadochronowego.
Kursy i szkolenia
- SERE poziom „C”
- „Szkolenie specjalistyczne w zakresie widzenia nocnego w WIML Warszawa”
- „Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej”
- „Postępowanie na wypadek ataków terrorystycznych”
- „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb”

TOMASZ JAROSŁAW MALINOWSKI
Doktorant Akademii Sztuki Wojennej.
Menedżer turystyki Szkoły Głównej Handlowej.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych).
Oficer rezerwy, który swoją 31 letnią służbę rozpoczął w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Łączności a skończył w Ministerstwie Obrony Narodowej.
W latach 2011-2021 Przewodniczący Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego NATO. Dwukrotnie organizował Mistrzostwa NATO w Szachach w Polsce.
Instruktor rekreacji o specjalności kajakarstwo.
Instruktor sportowy o specjalności strzelectwo sportowe.
Ratownik WOPR.
Nauczyciel żeglowania Polskiego Związku Żeglarskiego.
Kapitan jachtowy PZŻ.
Rowerowy i kajakowy Turystyczny Przodownik PTTK.
Były Przewodniczący Komisji Turystyki Kajakowej Zarządu Głównego PTTK.
Były Przewodniczący Komisji ZG PTTK do Współpracy z Wojskiem Polskim.
Sędzia Polskiego Związku Kajakowego.
W latach 2009-2019 wiceprezes Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.
Podharcmistrz Związku Harcerstwa Polskiego.
Od 2020 roku Sołtys Michałowic Wsi.

KRZYSZTOF GRZECHYNIA
Były żołnierz zawodowy (weteran misji w Iraku), specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa, posiada bogatą wiedzę z zakresu IT, bezpieczeństwa oraz umiejętności potrzebnej do zapewnienia ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi. Jego wieloletnie doświadczenie zdobywane było w projektach cyfryzacji sieci wojskowych w kraju i zagranicą.
Posiada umiejętność projektowania oraz stopniowego wdrażania strategii bezpieczeństwa informatycznego w firmach i instytucjach. Ponadto realizuje szkolenia dla pracowników w zakresie ochrony oraz bezpiecznego korzystania z ciągle rozwijanych nowych technologii AI.

Maciej Ustarbowski
Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa osobistego, ochrony osobistej, ochrony, taktyki i techniki interwencji, samoobrony, strzelania, w tym strzelania w ochronie osobistej, posiada doświadczenie w tematach prewencji i przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym. Były oficer Biura Ochrony Rządu, jeden z głównych instruktorów w Wydziale Szkoleniowym BOR w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działań antyterrorystycznych, specjalista ochrony osobistej BOR oraz MSZ, specjalista ds. ochrony obiektów dyplomatycznych i ochrony korpusu dyplomatycznego, specjalista ds. wojskowych. Posiada doświadczenie w ochronie VIP-ów w strefie wojny – to najwyższy poziom umiejętności ochrony VIP-a. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU. Instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa sportowego (od 2006 r.), z dopuszczeniem do prowadzenia strzelań z każdej broni, posiada dopuszczenie do pracy z bronią oraz broń do ochrony osobistej, posiada patent strzelca sportowego, instruktor wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, ratownik, instruktor pierwszej pomocy, skoczek spadochronowy. Twórca BG Systemu |Nowoczesnego Systemu Samoobrony, trenował m.in.: karate, karate combat, jujitsu, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, boks, aikido, muay thai. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni. Były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Współzałożyciel BOR Grupy, www.borgrupa.pl. Współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Członek Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK a także współautor książki „Afganistan.

Wojciech Gemzała
Ratownik Medyczny – były żołnierz zawodowy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej ( weteran misji w Iraku i Afganistanie). Odznaczony gwiazdą Iraku oraz gwiazdą Afganistanu . Podczas misji zajmował stanowiska ratownika medycznego , starszego ratownika medycznego, dowódcy zespołu medycznego a także strzelca pokładowego na śmigłowcach Mi-8 oraz Mi-24 w Samodzielnej Grupie Powietrzno Szturmowej . Dodatkowo ukończył kurs Ratownika Pola Walki , Tactical Combat Casualty Care (TCC3) posiada również uprawnienia skoczka spadochronego . Aktualnie w strukturach 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej na stanowisku ratownik medyczny w zespole zabezpieczenia medycznego.
W medycynie od 20 lat a od 15 lat ratownik medyczny m.in. w zespołach ratownictwa medycznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia.
Od 2020 roku pełni funkcję koordynatora zespołów ratownictwa medycznego rejonu operacyjnego Łódź Wschód oraz zastępcy kierownika pogotowia ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim.
Nauczyciel przedmiotów z elementów ratownictwa medycznego. Druh / ratownik w OSP Tomaszów Mazowiecki, wieloletni instruktor szkoleń oraz kursów z pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Uczestnik wielu szkoleń w kraju oraz za granicą z zakresu ratownictwa medycznego.

Robert Jaszczak
Były żołnierz zawodowy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (weteran misji w Kosowie ), specjalista do spraw łączności jawnej i niejawnej .Administrator sieci informatycznych, specjalista w zakresie bezpieczeństwa systemów łączności i informatycznych )COMSEC). Uczestnik wielu szkoleń oraz warsztatów z zakresy cyberbezpieczeństwa.
Posiada również szeroką wiedzę z zakresu SERE, instruktor klas mundurowych za kresu taktyki zielonej
Posiada uprawnienia Instruktorskie strzelań sportowych i bojowych z broni krótkiej i długiej wydane przez Polskie Związek Strzelectwa Sportowego.
W Fundacji Maszerujemy ekspert oraz instruktor z zakresu szkolenia oraz strzelania na długie dystanse, instruktor „Projekt Sniper” realizowanego przez fundację.
Obecnie żołnierz 92 batalionu lekkiej piechoty 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.